Mapa serwisu Dodaj do ulubionych

Jesteś tutaj:

Planownie płci dziecka

Metoda dietetyczna

Założenia tej metody powstały na początku XIXw. Zwraca się w niej uwagę na to, co przyszła mama lubi jeść. Jeśli przed poczęciem preferujesz słodkości i potrawy mleczne, prawdopodobnie urodzisz córkę. Jeśli natomiast w Twojej diecie dominują potrawy ostre, słone lub kwaśne – zostaniesz mamą chłopca. Metoda ta nie jest jednak stosowana przez żadną placówkę medyczną w Polsce ani na świecie...

Metoda Selnas

Opiera się ona na naukowym stwierdzeniu, że komórka jajowa w zależności od dnia cyklu ma potencjał elektryczny dodatni lub ujemny. Plemniki męskie mają niewysoki ładunek elektryczny ujemny, a żeńskie – dodatni. Wyjaśnia to, dlaczego plemniki męskie z reguły szybciej odnajdują komórkę jajową, a plemniki żeńskie – potrafią dłużej przetrwać w środowisku im sprzyjającym i na komórkę jajową „zaczekać”. Jeśli chcesz począć chłopca, musisz współżyć w dniu owulacji, jeśli dziewczynkę – ok. 40 godzin przed jajeczkowaniem.

Metoda chińska

W Instytucie Nauki w Pekinie znajdują się tablice odnalezione w starożytnym grobowcu pod stolicą Chin. Wskazują one na płeć dziecka w zależności od wieku matki i miesiąca jego poczęcia. Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%. Została ona potwierdzona również w Stanach Zjednoczonych, tam jednak wskaźnik trafności wynosi ok. 85%. Jeśli chcesz urodzić chłopca, musisz doprowadzić do poczęcia w miesiącu oznaczonym literą M. Jeśli marzysz o dziewczynce, starania o dziecko podejmij w miesiącu oznaczonym literą K. Odpowiednich miesięcy szukaj, uwzględniając swój wiek.

Chińskie tablice planowania dzieci

Tabela dla matek będących w chwili poczęcia w wieku 18 do 31 lat.

Wiek matki

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Styczeń

K

M

K

M

K

M

M

K

M

K

M

K

M

M

Luty

M

K

M

K

M

M

K

M

K

M

K

M

K

K

Marzec

K

M

K

K

M

K

M

M

M

K

M

K

K

M

Kwiecień

M

K

M

K

K

M

M

K

K

M

K

K

K

K

Maj

M

K

M

K

M

M

K

K

K

K

K

M

K

K

Czerwiec

M

M

M

K

K

K

M

M

M

K

K

M

K

K

Lipiec

M

M

M

K

K

M

M

K

K

M

M

M

K

K

Sierpień

M

M

M

K

M

K

K

M

M

M

M

M

K

K

Wrzesień

M

M

M

K

K

M

K

M

K

M

M

M

K

K

Październik

M

M

K

K

K

M

K

M

K

M

M

K

K

K

Listopad

M

K

M

K

K

M

K

M

K

K

K

K

M

K

Grudzień

M

K

M

K

K

K

K

M

K

M

K

K

M

M

Tabela dla matek będących w chwili poczęcia w wieku 32 do 45 lat

Wiek matki

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

56

Styczeń

M

K

M

M

K

M

K

M

K

M

K

M

M

K

Luty

K

M

K

M

M

K

M

K

M

K

M

K

M

M

Marzec

M

M

M

K

M

M

K

M

K

M

K

M

K

M

Kwiecień

K

M

K

M

K

M

M

M

M

K

M

K

M

K

Maj

K

K

K

K

M

K

M

M

K

M

K

M

M

K

Czerwiec

K

K

K

K

K

M

K

K

M

K

M

K

M

K

Lipiec

K

K

K

K

K

K

M

K

M

M

K

M

K

M

Sierpień

K

M

K

M

K

M

K

M

K

M

M

K

M

K

Wrzesień

K

K

K

K

M

K

M

K

M

K

M

M

K

M

Październik

K

K

K

K

M

M

K

M

K

M

K

M

M

K

Listopad

K

K

M

M

M

K

M

K

M

K

M

M

K

M

Grudzień

M

M

M

M

M

M

K

K

K

M

K

M

K

M

Autor: admin ©
Powrót

Komentarze

PLANOWANIE PŁCI
andzia33 (06-02-2013, 17:12)

W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe i można spełniać wszystkie marzenia.
http://www.zlotemysli.pl/wp,pd/prod/6184/chlopiec-czy-dziewczynka-karol-wojcik.html - CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA?

mikroskop owu
owska (30-11-2012, 11:51)

Ja w takie kalendarze nie wierzę. Mi lekarz powiedział by na dziewczynkę się starać przed owulacją. Wyznaczałam sobie dni płodne afrodytą, współżyliśmy 2 dni przed owulką i rzeczywiście się udało :) Mamy córkę :)

małe sprostowanie i nauczka
ka_milka (21-08-2012, 15:28)

Tylko autor zapomniał dodać, że wiek matki w chińskich tabelach jest "wiekiem chińskim", a miesiąc poczęcia miesiącem księżycowym (sprawdziłam z innymi źródłami, kalendarz zamieszczony tutaj nie jest nijak "przeliczony", ale po prostu skopiowany bez dodatkowych NIEZBĘDNYCH wyjaśnień). Jaką to robi różnicę? A taką, że np. ja "normalnie" mam 26 lat (ur. lipiec '86), a wg. chińskiego kalendarza, gdzie w chwili urodzenia ma się rok, mam lat 27. Miesiąc księżycowy z grubsza rzecz biorąc jest przesunięty o miesiąc do tyłu w stosunku do prawdy (mamy teraz sierpień, więc miesiąc księżycowy jest 7-my, czyli lipiec). I teraz wszystkie Mamy i przyszłe Mamy niech sprawdzą jeszcze raz czy im się zgadza przewidziana płeć :P
Poza tym w swoich poszukiwaniach znalazłam przynajmniej 2 albo 3 różne wersje chińskiego kalendarza i skąd niby mogę wiedzieć, która jest prawdziwa? Zakładając, że prawdziwy jest kalendarz podany tutaj, mnie się nie sprawdziło.

Istnieje też mnóstwo innych metod na "planowanie" płci dziecka, np. Shettles'a, która mówi, że chcąc począć dziewczynkę musimy próbować 3-4 dni przed owulacją (tu też w zależności od źródła, inne podają 2-3 dni, a jeszcze inne 1-2 dni przed). Tymczasem u mnie w przypadku stosunku 3 dni przed owulacją wyszedł chłopiec. Jak się o tym dowiedziałam od lekarza w 18-tym tygodniu ciąży, to mocno się zdziwiłam (bardzo chciałam mieć dziewczynę) i zapytałam jak to możliwe, przecież stosunek był 3 dni przed, chromosomy Y nie mogły tyle przetrwać. Na co on zaczął się ze mnie śmiać mówiąc, że to zabobony i że płci dziecka nijak nie można zaplanować, szanse są zawsze pół na pół. Byłam taka zła z powodu tej wiadomości, że zaczęłam "bluźnić" i narzekać sama do siebie (i do męża), że nigdy nie chciałam mieć chłopca i że może lepiej by było, żebym poroniła wcześniej (lekko krwawiłam w 11-tym tygodniu), bo tego dziecka i tak kochać nie będę. Moje "życzenie" się spełniło, podczas następnej wizyty kontrolnej, w 24-tym tygodniu (początek 6-tego miesiąca), lekarz podczas badania USG powiedział mi, że dziecko nie żyje... Dopiero po tym zrozumiałam jak mało istotna była ta płeć i że ten chłopiec wcale nie był niechciany.

Uczcie się na błędach innych i jeśli nie jesteście gotowe kochać dziecka bez względu na płeć, to odłóżcie decyzję o macierzyństwie, bo najwyraźniej jeszcze do tego nie dojrzałyście... Płeć jest nieważna, planowanie i idiotyczne podchody, żeby trafić w wymarzoną płeć są bzdurą, a powinno się liczyć jedynie zdrowie dziecka. Ja już to wiem, mam nadzieję, że mój przykład także Wam da do myślenia.

kalendarz
Volara (10-08-2012, 9:37)

Nie wiem jak wam ale ja ufam temu kalendarzowi chińskiemu w 100% jestem w 3 ciąży i wszystkie dzieci mi się sprawdziły mam K M i teraz będzie M.
Pozdrawiam

płeć
Martamagdalena (22-06-2012, 9:18)

Mi według tej tabelki wyszła dziewczynka :) :) kurde termin porodu 15 luty 2013 :] daleko troche

hej
agentione (19-02-2012, 17:50)

U mnie sprawdziło sie w pierwszej ciąży- mam Synka i tak jest napisane w tabeli. A teraz wychodzi córeczka- ano zobaczymy :)

wg tabeli synek wg lekarz córcia :)
mouse22 (23-01-2012, 19:05)

No zobaczymy, kto ma rację: chińczycy czy mój doktorek ;)

syn a córcia
Daria8805 (11-01-2012, 13:50)

Dziwi mnie podejście niektórych ciężarnych, rozumiem że można sobie planować płeć itd, sama też chciałam córcie, ale ciąża była nie planowana, jestem w 7 miesiącu, jakieś 2 miesiące temu dowiedziałam się że na 100% będzie synek, jakoś w tym właśnie momencie nie liczyło się dla mnie zdanie: "jest chłopiec", ale "jest zdrowy i wszystko w porządku!" Więc ciężko mi pojąć kobiety ogarnięte wielkim żalem i smutkiem że jest syn a nie córka albo odwrotnie, to jest wasze dziecko i najważniejsze że jest zdrowe i będziecie je kochać tak samo, obojętne jakiej będzie płci. Za 4 lata będziemy kombinować dziewczynkę, jeśli się nie uda i będzie kolejny synek, też będę się cieszyła :)

planowanie płci dziecka
potulanka (24-11-2011, 7:09)

Też czytałam o planowaniu płci dziecka. To dość ciekawy i nurtujący mnie temat, tutaj dowiecie się więcej http://www.witalnamama.pl/pl/planujemy-mamafakty/1 Opis różnych metod i sposobów zaplanowania płci dziecka, bardzo miła lektura, cenne wskazówki i porady.

tabelka
czarnuch006 (31-10-2011, 9:27)

Witam ;)
A według moich obliczeń 2 lata temu powinnam urodzic córke, a mam ślicznego chłopczyka.Więc raczej ta metoda jest nieskuteczna.

Kalkulator dni plodnych
Oblicz termin porodu
Filmy z porodu

Sonda

 
Blogi

Najwyżej ocenione

_1

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 45

Maja

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 26

Stasio-i-zdziwko-D

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 22

Hejka

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 18

Filipek

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 16

Juz-jestem!

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 16

Kacperek

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 14

Maja

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 12

Oliver-i-Simon

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 12

Anielcia

Średnia ocena: 5
Liczba głosów: 11

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×